Za architekturou a jídlem do Cambridge

Cambridge je krásné a rozmanité město, které si získá srdce snad každého. Najdete tady ode všeho trochu a možná i ještě něco navíc. Přesto si však město udržuje svoji hrdost i důstojnost, kterou se pyšní po celé Evropě. Každý koutek města je dokonale promyšlený a všechny jeho části do sebe pasují.

Cambridge

Ať už přijíždíte do Cambridge jakkoliv, budete muset do středu města dorazit po svých. Samozřejmě že můžete jet i veřejnou hromadnou dopravou, ale garantuji vám, že o dost přijdete. A to přeci nechcete.

Hned v prvních pár okamžicích totiž uvidíte první cambridgeské skvosty. Kostely, které jsou sice staré, ale na pohled stále působivé. Budovy s originální architekturou, nebo parky, které vás jednoduše okouzlí. Pokud se budete pozorně rozhlížet a nezaměříte se pouze na turistická lákadla, zpozorujete spoustu a spoustu nádherných míst. Ať už to jsou trhy v bočních uličkách, nebo neskutečně krásné a roztomilé kavárničky, které stojí za to vyzkoušet. Nejlépe všechny do jednoho. A to stejné platí i pro restaurace, které tu mají své osobní kouzlo. Byla by škoda neochutnat vynikající jídlo a nenasát zdejší atmosféru. Při jídle s místními si totiž budete připadat, že tam opravdu patříte a že nejste jen další turista, který se honí za fotkami.

Dobrou chuť … 🙂

Až celý šťastní a unešení, z té nádhery kolem, dojdete do středu města, nebudete se stačit divit. Majestátné univerzity se budou tyčit všude kolem vás a vám to doslova vyrazí dech. Špatné světlo na tyto krásky vrhají jen davy turistů, kterým se nevyhnete za žádného počasí. Ale pokud půjdete po stopách spíše méně známých univerzit, kterých je zde také spousta, vyhnete se návalu lidí a budete si moci vše vychutnat do posledního okamžiku. A nebojte se, neošidíte se.

Po cestě zpátky ze centra se nezapomeňte zastavit ještě v některém muzeu, které město nabízí povětšinou zadarmo. Některé výstavy mohou být zpoplatněny, ale zaručím se, že peníze to promarněné nebudou.

V muzeu vám může zase pěkně vyhládnout, takže pozdní oběd nebo večeře před odjezdem, v další útulné restauraci na škodu nebude. A nezapomeňte i na nějaký ten dortík nebo zákusek.