Středověké exponáty a turistické lákadlo zvané Cambridge

Pod označením Cambridge si většina představí onu známou univerzitu, která se chlubí významnou prestiží a dodnes nabízí velmi kvalitní vzdělání. Samotné město už veřejnosti tolik známé není i přes svá lákavá zákoutí a možnosti, které návštěvníkům nabízí.

Tipy pro snadnou cestu

Cambridge bychom na mapě hledali v okolí Londýna, a to konkrétně směrem na severovýchod. Milovníci auto výletů při návštěvě této lokality nebudou příliš nadšení, jelikož se potáhnou v dlouhých kolonách. Městská hromadná doprava na tom není s přesunem o moc lépe, a tak je pro zvídavého turistu nejpřijatelnější možností železnice vedoucí přímo z Londýna. Na své cestě tak projedete rozličná území Británie a pokocháte se výhledem na okolí. Po městě pak výrazně zrychlíte návštěvu zajímavých míst s pomocí cyklistického kola, které zde místní zapůjčují.

Středověké pamětihodnosti

Tuto uspěchanou turistickou atmosféru naopak nahradí oči přecházející krása zdejších středověkých staveb. Jak už bylo řečeno, významnou turistickou atrakcí je Cambridge university. V historii se oddělili studenti od neméně známého Oxfordu a založili zde své sídlo a univerzitu, která svou středověkou hodnotou těší historiky dodnes. Jedním z prostor, který skutečně stojí za návštěvu je King´s college, kterou nechal budovat už Jindřich VI. a dále Jindřich VII. Navštívit můžete také kostel svatého Benedikta z jedenáctého století, který vás ohromí svou strohou a minimalistickou dokonalostí.

Procházka v přírodě

Pokud vás zastihne slunné počasí v běžně deštivé Británii, nemrhejte svým časem uvnitř památek nebo muzeí, ale projděte se královskou zahradou Qeen´s college. Budete udiveni, jak precizně a zároveň jemně může být vytvořena botanická zahrada.

Rozmanité ubytování

Nakonec si většina návštěvníků klade otázku, kam složit hlavu. Ubytovat se můžete přímo v Londýně, a poté se spoléhat na dopravu nebo si najít vhodné prostory v oblasti Cambridge. Hotely se zde pohybují v mnoha cenových kategoriích, od nabídky jednoduchých po velice náročné. Pokud však chcete ušetřit a zároveň načerpat kouzlo britského pohostinství vyzkoušejte ubytování v hostitelském prostředí. Promluvíte si s místními, výrazně ušetříte a načerpáte mnoho nápadů, kam se příští den podívat.